Instytut Endometriozy

Instytut Badań i Leczenia Endometriozy

(630) 954-3636

Nie musisz żyć w bólu ... możemy Ci pomóc.

Dlaczego jesteśmy liderami w leczeniu endometriozy?

Jak Endometrioza może wpływać na płodność i jak możemy Ci pomóc?

Nasze wyjątkowe metody leczenia i znakomita opieka specjalistów pomoże Ci pokonać endometriozę.

Czytaj więcej

_____________________________________________________________

 

Witamy w Instytucie Endometriozy

                                                                                                            Like Tweet g+1

Endometrioza to schorzenie charakteryzujące się cyklicznymi bólami w podbrzuszu, zwykle przed miesiączką i w czasie jej trwania, bólami podczas stosunków płciowych (dyspareunia) oraz zmniejszoną płodnością. Choroba występuje często u kobiet w wieku rozrodczym i może stanowić niekiedy istotny problem ogólno – zdrowotny. Nie wypracowano jednoznacznego stanowiska co do optymalnego sposobu postępowania u kobiet z endometriozą. Choroba dotyczy żeńskiego układu rozrodczego, ale może również rozprzestrzeniać się do odległych narządów.

Nasz Instytut prowadzi badania kliniczne i działalność edukacyjną oraz zapewnia

wielodyscyplinarne podejście do leczenia endometriozy.

 

 

Osiągnięcia lecznicze

Nasz Instytut od 2004 roku notuje zwiększoną zachorowalność na endometriozę i to u pacjentek znacznie młodszych, które nie przekroczyły 35 roku życia. W tej grupie kobiet, zagrożonych tym schorzeniem,  możemy się poszczycić sporą ilością ciąż i urodzonych dzieci  w wyniku zamrażania i  przechowywania jajeczek lub zarodków, do czasu gotowości kobiety lub par do założenia rodziny i urodzenia potomstwa.

 

Dlaczego zamrażanie jajeczek jest korzystne?

Kobiety z szybko postępującą endometriozą, które w danym okresie nie mogą zajść w ciążę, mogą skorzystać z procesu zamrożenia jajeczek w celu przyszłego zapłodnienia i zajścia w ciążę. Dzięki najnowocześniejszej technice wiele kobiet , w związku małżeńskim, zdecydowało się również na zapłodnienie swoich jajeczek i na zamrożenie embrionów.  W odpowiednim czasie jajeczka lub embriony zostają rozmrożone i są przeszczepiane do wnętrza macicy. To jest doskonała oferta dla kobiet z endometriozą  oraz dla kobiet lub par, które chcą opóźnić przyjście na świat potomstwa. Jajeczka lub zarodki są przechowywane  w super sterylnych warunkach i w bardzo niskich temperaturach, dopóki osoby te nie będą gotowe do założenia rodziny.

 

Badania kliniczne leków

Jesteśmy w trakcie prowadzenia randomizowanych badań klinicznych w zakresie skuteczności trzech nowych leków do leczenia endometriozy i bólów miednicy. Skontaktuj się z nami, aby przyłączyć się do programu (wypełnij aplikację).

 

Wykłady na temat Endometriozy

Nasi lekarze i naukowcy regularnie prowadzą wykłady i sympozja na temat Endometriozy. Doktor Dmowski wykładał na tematy:  "Nowe koncepcje w patogenezie endometriozy" na 4 - tym Światowym Kongresie WARM  (World Association of Reproductive Medicine) w Guadalajarze w Meksyku i  "Zmiany immunologiczne w endometriozie" na 5 - tym Kongresie WARM  w Moskwie.

 

Podręczniki

Doktor Dmowski jest współautorem rozdziału  “Immunology and Endometriosis – Is There a Link?”. Aktualnie w druku (print production at Jaypee Publishers Ltd., New Delhi, India) jest podręcznik “Endometriosis: Current Management and Future Trends"  

______________________________________________________________

Nasz adres

Endometriosis Institute

Oak Brook Office

2425 West 22nd Street, Suite 102

Oak Brook, IL 60523

(630) 954-3636

 

Endometriosis Institute

Oak Brook Office

2425 W 22nd St
Ste 200

Oak Brook, IL 60523

p(630) 954-0054

d(630) 954-0064

Get Directions

Bloomingdale Office

471 W. Army Trail Rd
Ste 105

Bloomingdale, IL 60108

p(630) 893-0900

d(630) 954-0064

Get Directions

Northbrook Office

1535 Lake Cook Rd
Ste 102

Northbrook, IL 60062

p(224) 261-8710

Get Directions

Our Location

map

Our Locations

Our Friendly Staff
Is Ready to Answer
Your Questions!

Email Us

* Denotes required field
To: Endometriosis Institute

From (email)*:Dear Endometriosis Institute,
Hello, my name* is and I am interested in scheduling an appointment with you and would like to receive information about .
Please call me at at your earliest convenience.

Expand to Personalize Your Message